Obecnie popularnością cieszą się modele redukcyjne, wykonane z tanich materiałów, jak pianka. Po raz pierwszy w historii konkurs dla modelarzy zorganizowano w 1931 roku. Głównym założeniem projektu, było stworzenie żyroskopu pozwalającego na uniesienie modelu w pionie oraz wykonanie zawisu - czyli stworzenie modelu śmigłowca umożliwiającego stabilny lot dzięki zastosowaniu żyroskopów. Konkurs kierowany był dla modelarzy - juniorów - do 21 roku życia.
Modelarstwo zdalnie sterowane rozkwitło w latach 1950 - 1960, jednak jak na tamte czasy, było to hobby nie tak łatwe i przyjemne jak dziś - tamtejsze akumulatorki wymagały bardzo częstego ładowania, a i pobór prądu był znacznie większy. Dopiero w latach 70' nastąpił przełom, pojawiło się wiele podzespołów zamiennych, modele samolotów mogły więc latać szybciej, wyżej a przede wszystkim - dłużej. Miało to ogromne znaczenie, tak więc modelarstwo w tym czasie zyskało wielu miłośników. Dzięki postępowi technicznemu, zmniejszono też modele samolotów, które nie były tak wielkie i ciężkie jak kiedyś.
Jednym z najpopularniejszych, organizowanych na szeroką skalę konkursów dla modelarzy był konkurs największych modeli samolotów zdalnie sterowanych, w 2008 roku w Lakelan na Florydzie. W ciągu pięciu dni trwania konkursu, 125 modelarzy zaprezentowało swoje modele samolotów rc.
Mój synek uwielbia zdalnie sterowane modele, co chwile prosi o nowe, niedawno kupowałam na stronie http://revell.com.pl/zdalnie-sterowane/ i jestem bardzo zadowolona, nie rozumiałam jego zamiłowania póki sama się trochę nim nie pobawiłam :)
OdpowiedzUsuń